Ankara Seymen oyunlarının en sevilen ve bilinenlerinden “Atım Arap” ve “Misket” oyunlarını, konusunun duayeni olan Halk Dansları Eğitmeni ve Seymen Mustafa Uzunca’nın video eğitim programıyla öğrenmek isterseniz;

 

• 13 Adet Video – Toplam 2 saat 10 dk.
• Basit anlatım teknikleri
• Ayak ve kol figürlerinin ayrı ayrı öğretimi
• Ön, arka ve yandan figür gösterimleri
• Müzikle pratik çalışmaları
• Mobil, bilgisayar, tablet ve TV’den erişim

 

Bu eğitim kimler için uygun?

• Eğitim başlangıç seviyedir. Herhangi bir yetenek veya tecrübe gerektirmiyor.
• Ankara Seymen oyunlarını oynamayı bilmeyenler ya da biliyor olup da kendisini teknik, tavır ve estetik anlamda geliştirmek isteyenler.

 

Bu eğitim videolarını izleyip öğrenerek kına, nişan, düğün ve eğlencelerde, Atım Arap ve Misket türküleri çaldığında, çıkıp oynayabilecek seviyeye geleceksiniz.

 

Deneme videosunu izlemek için tıklayınız


Eğitim programına hemen başlamak isterseniz; önce sitemize üye olup, sonra “Video Paketini Al” butonuna tıklayarak ödemenizi iyzico korumalı alışveriş güvencesiyle gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sonrasında (üye olurken oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizle siteye giriş yapıp) videolara sitemiz üzerinden 2 yıl süreyle erişim sağlayarak dilediğiniz sıklıkla izleyebilirsiniz. (Video eğitim paketleri cd/dvd formatında değildir.)


İndirimli paketler için tıklayınız


Teknik destek isterseniz bizimle whatsapp yazışması başlatmak için tıklayınız

Ders Konuları

Ankara Seymen – Atım Arap – 1. Figür ÇalışmasıAÇIK 00:06:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 1. figürü olan “sağ bas sol çek, sol bas sağ çek” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir. Ücretsiz deneme videosudur.
Ankara Seymen – Atım Arap – 2. Figür Çalışması 00:13:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 2. figürü olan “6 sayılı” oyun figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Atım Arap – 3. Figür Çalışması 00:10:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 3. figürü olan “sekme” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Atım Arap – 4. Figür Çalışması 00:08:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 4. figürü olan “sekerken dönme” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Atım Arap – 5. Figür Çalışması 00:05:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 5. figürü olan “tam dönüş” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Atım Arap – 6. Figür Çalışması 00:09:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun 6. figürü olan “ortaya girip el vurma” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Atım Arap – Koreografi Figür Geçiş Çalışması 00:30:00
Bu video Ankara Seymen / Atım Arap oyununun koreografisindeki tüm figürlerinin birbirleriyle bağlantı ve geçişlerinin anlatımı, uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmalarını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – 1. Figür Çalışması 00:07:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun 1. figürü olan “selamlama & giriş” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – 2. Figür Çalışması 00:06:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun 2. figürü olan “oyun” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – 3. Figür Çalışması 00:04:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun 3. figürü olan “sekme” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – 4. Figür Çalışması 00:09:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun 4. figürü olan “sekerken dönme ve düşme” figürlerinin anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – 5. Figür Çalışması 00:07:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun 5. figürü olan “ateş alma” figürünün anlatımı, tavır - estetik bilgisi, ön, arka ve yandan gösterimlerle uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmasını içermektedir.
Ankara Seymen – Misket – Koreografi Figür Geçiş Çalışması 00:18:00
Bu video Ankara Seymen / Misket oyununun koreografisindeki tüm figürlerinin birbirleriyle bağlantı ve geçişlerinin anlatımı, uygulamalı öğretimi ve müzikle pratik çalışmalarını içermektedir.
161 KAYITLI ÖĞRENCİ
Ödemeleriniz Iyzico güvencesindedir.